KONST / Litografier / Litografi 12837060
nr 1283 7060
Robert Graham
(1938-2008), USA
Litografi, Människor. Signerad, daterad 1971, numrerad 73/180. Bladets mått: 66x140 cm
Robert Graham, mexikansk-amerikansk konstnär född i Mexico City 1938, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:40:15
700 kr
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
21 okt
Robert Graham
Läs mer om Robert Graham